Erasmus+ meeting in Manises

Published on: Author: sagradafamilia Leave a comment

El passat 1 de febrer ens van visitar un grup de professors de diversos països d’Europa per a continuar treballant el projecte Erasmus+ en el que el col·legi es troba treballant. El nostre projecte, “Activating innovative learners”, intenta promoure l’ús de la tecnologia des del currículum exercint activitats que fomenten les bones pràctiques educatives. Els professors que ens van visitar durant 4 dies venien des de Noruega, País de Gal·les, Bèlgica i Alemanya. La visita estava integrada dins del pla de treball del projecte per a enguany. Durant eixos dies vam posar en comú el treball que havien realitzat els nostres alumnes i vam poder contrastar diverses formes de treballar un tema comú. En este cas treballem l’elaboració d’un periòdic des d’una activitat com la Webquest. També van treballar l’elaboració d’un podcast en el que desenvolupaven un programa de ràdio amb diversos continguts. Els nostres alumnes van tindre l’oportunitat de conversar amb els professors de la resta de centres i conéixer, de primera mà, el treball que es realitza en els altres col·legis.

Entrevista en Ràdio Manises: Erasmus+ Interview 02/02/2018

video1 video3 video4

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos necesarios están marcados *

Puedes usar las siguientes etiquetas y atributos HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>